Konferens vid havet i vackra Öregrund
Öregrund ligger i norra Roslagen på bekvämt avstånd från Uppsala och Gävle. Här i den vackra trästaden vid havet får ni ro att arbeta och fokusera samtidigt som vårt fina läge inbjuder till aktiviteter utomhus.
Tillsammans med våra samarbetshotell har vi totalt xx bäddar och flera olika konferenslokaler med modern AV-utrustning. Vi anordnar konferenser för 5-60 personer och skräddarsyr din vistelse efter de önskemål och behov du har. Kontakta oss direkt för förslag som passar just ditt företag.
Lokaler för konferens, events och fest!
Epokgården
Societetshuset
Öregrundsbiografen
Rådhussalen
Storbrunn
Middag och fest
Öregrund har i alla tider varit en plats dit människor kommit för att mötas, koppla av och bjuda till fest. För mindre grupper kan vi ordna middagar på hotellet, och för större kan vi hjälpa till att boka någon av restaurangerna i hamnen eller förmedla kontakt för bokning av Societetshuset och cateringföretag.
Aktiviteter för en lyckad konferens eller kick-off
Upptäck en mängd inspirerande aktiviteter och upplevelser som förgyller din vistelse i Öregrund. Oavsett om du söker avkoppling, äventyr eller en chans att lära dig något nytt, finns här något för alla smaker. Ta del av det bästa som naturen, historien och gemenskapen har att erbjuda i denna unika skärgårdsidyll.